Гурт Androsland

Музичний проект «AndrosLand» заснований Олегом Андросом у 2011 році. 
Жанри - акустичний рок, dream trance, new age, darkwave.

Сторінка про Олега в українській Вікіпедії.

Склад:

Завантажити прес-реліз і технічний райдер: PDF-файл.

Учасники різних складів гурту:

Узяли участь у записах окремих пісень: Андрій Хаврук (клавішні,  аранжування, запис, зведення, мастеринг), Михайло Рибак, Олена Галкіна, Крістіна Дзвін, Надъю (вокал), Іванна Ворошилюк (скрипка), Антон Корольов (волинка, колісна ліра, нікельхарпа), Іван Лузан (клавішні, гуслі, гітара, аранжування, запис, зведення, мастеринг), Ігор Дубовой (клавішні, аранжування, запис, зведення, мастеринг), Валентин Богданов (джембе), Дмитро Алексєєнко (бітбокс).

 

Портрет Олега Андроса. Фото Марини Куценко
Портрет Олега Андроса. Фото Марини Куценко

Історія проекту

Гурт заснований київським музикантом Олегом Андросом, який розвиває два проєкти: AndrosLand, спрямований на більш рокове звучання, і Re:Post – із акцентом на інструментальні композиції та елементи імпровізації на синтезаторах. 

Під назвою «AndrosLand» Олег оприлюднив три повноформатних альбоми (у 2012, 2016 та 2018 роках) і декілька синглів та EP. Ще він узяв участь у збірках (зокрема, Electronic Resistance бельгійського лейблу Side-Line у 2022 році). Наживо AndrosLand виступали у 2012-2017 рр. Знаковими є концерт у київському клубі «Бінго» в грудні 2015 р. та на святкуванні Різдва на Софіївській площі у Києві у січні 2016 р. 

Олег Андрос реалізує себе також як арт-фотограф, письменник, науковець (він – кандидат політичних наук) і еко-активіст. Свої мелодії Олег часто презентує у рамках перформенсів на своїх фотовиставках. 

Опис стилю музики та впливів

Стилістично музика Олега в обох проектах – це дрім транс (значний акцент на атмосферні фортепіанні мелодії), downtempo, synthwave. Що стосується фішки AndrosLand, то це електроніка з живими інструментами і (частково) бунтарськими текстами. 

Вплив на засновника мали ранні хіти Robert Miles, synthwave (Perturbator), witch house (Laurent Colson), psy трансові проекти (Astral Projection, Chi A.-D.), електронні експерименти та IDM (Aïsha Devi, Autechre, Igorrr), нойз (дебютний альбом Bad sector), пост-рок (Alinda, The Silence).

На звучання рокового складу проекту найбільший вплив справили Theatre of Tragedy, Hocico, Nightwish та інші представники готичної сцени.

AndrosLand, portrait
AndrosLand у 2017 році. Фото Катерини Кессарійської

Перспективи виступів

Наразі проект є студійним з огляду на службу Олега у Збройних силах України з 2022 року. 

Докладно

Засновник гурту, автор більшості композицій – Олег Андрос, звідси й назва. В перекладі з грецької прізвище Олега означає «чоловік».

Концепція проекту – поєднувати тексти, що містять нотки невдоволення довколишнім світом, з танцювальним саундом. Обраний жанр музиканти іронічно характеризують як «gothic disco». 

Репертуар і справді містить відсилки до готичної субкультури, однак у записах різного періоду ви знайдете чи не всі жанри, які подобаються Олегу: від нью-ейджу до хеппі хардкору і синт-року. Так, перший студійний LP «All power to imagination» – це саунд 90-х і відповідні жанри: дрім-транс і варіації на тему. Другий LP, «Прості чари» – це рок в усіх напрямках: готичний, симфонічний, поп-, етно-. У колабораціях Олега з іншими музикантами різнобій ще більший: альтернативний рок, пост-рок, реп та ін.

Хронологічно першим музичним досвідом стало написання у 2006 р. Олегом Андросом та Ігорем Рудем пісні «Сонце». Дебютна пісня Олега, «Прості чари», була обіграна у 2009 році у складі: Олег (вокал), Марина Новікова (вокал) та Ірина Потока (гітара). Однак справа тоді закінчилася лише домашніми репетиціями та записами на диктофон. Професійні записи та аранжування починаються за 2 роки.

 

AndrosLand, Бінго
Виступ у "Бінго" в Києві у 2015 році

В 2009-2011 рр. Олег починає співробітництво з музикантами Ігорем Рудем та Андрієм Хавруком, які якраз записували дебютний альбом гурту "Несамостійний DRUГ" (Олег узяв участь у запису пісні «Ліфт»). Влітку 2011 р. Олег почав записувати власні пісні та інструментальні композиції на студії Андрія Хаврука. Восени 2011 р. була готова демо-версія пісні «Прості Чари» спільно з київськими вокалістами Михайлом Рибаком та Мариною Новіковою. Пісня була презентована 11 квітня 2012 р. в Києві, у галереї «Митець», в рамках фестивалю «Kiev art spring-2012».

У грудні 2011 р. записані дві пісні з вокалом Олени Галкіної (Барди) – «Забутий народ» авторства Аеньї і «Gothic Muse» авторства Тайрекс і Bohemienne.

У 2012 р. розпочинається співробітництво із вокалісткою, засновницею проекту «Антара» Крістіною «Дзвінкою» Дзвін (вокал у «Rain» та «Київських елегіях»).

Навесні 2012 р. зібрався перший концертний склад проекту: Тайрекс – вокал, Олег Андрос – клавішні, Ігор Рудь – гітара. Група відправляється на свій перший виступ на фестивалі «Степограй-2012» в Кіровоградській області, де грає частково «електронну», а частково акустичну програму. Влітку 2012 р. до складу приєднаються Ліла Перегуда (вокал). Другим виступом проекту стає відкриття великої сцени на фестивалі «Млиноманія-2012» у Вінницькій області.

AndrosLand, Софіївська площа
Концерт на Софіївській площі в Києві, 2016 . Фото Леоніда Тонковида

Влітку 2012 р. йде робота над реміксом на пісню «Превышая скорость» санкт-петербурзького alternative-rock-гурту «Revolta», оприлюдненого у 2013 році як сингл. Влітку 2013 р. зроблено ремікс на пісню «Iksaur» білоруського гурту  «t-U.bus». У 2012-2013 рр. в записі композицій бере участь мультиінструменталіст Антон Корольов, який додає в їхнє звучання нікельхарпу, колісну ліру та волинку

У серпні 2012 р. Ліла Перегуда, Олег Андрос і Андрій Хаврук роблять «електронний» рімейк на відому середньовічну баладу «Herr Mannelig» (увійшла до альбому «Прості чари»).

У січні 2013 р. вперше на CD вийшов трек AndrosLand – ремікс на пісню «Tenebrae» проекту «Сонцесвіт» (музика Івана Лузана, слова Пауля Целана).

Наприкінці 2012 – на початку 2013 рр. оприлюднені в Інтернеті «All power to imagination» (LP) і «Прості чари» (EP), спільний з Revolta сингл «Превышая скорость».

AndrosLand, Jah Suryah
Виступ із танцювальним колективом Jah Surya, 2016. Фото Леоніда Тонковида

У червні 2013 р. вийшов дебютний кліп AndrosLand спільно з Devushka Fевраль (пізніше Надъю) на пісню «Сонце» (режисер – Рім Ібрагімов).

У липні 2013 р. на лейблі «Artificial Sun» вийшов сингл «Сонце», рок-версія «Сонця» увійшла до збірки «Stahlbar. Vol.1».

Тоді ж Ліла Перегуда зробила свою версію пісні «Квітка забуття», використавши частково текст Олега (для її музичного проекту «Zaprot Vokrys»). Ліла також взяла суттєву участь у аранжуванні кавера на пісню Dido «Hunter» (щодо якого очікується очищення прав і тому публікація відкладена).

У грудні 2013 р. до складу гурту увійшли Ігор Чорновол та Артем Власюк, що зумовило зміну «живого» звучання у бік синт-року.

На початку 2014 р. пісня AndrosLand «Квітка забуття» увійшла до збірки «Elektrozorn. Vol. 1», «Забытый народ» – до збірки «Black Lighthouse 3». Навесні 2014 р. презентовано сингл «Happy hardc:-)re» (гумористичні експерименти з фолком и танцювальною електронікою), влітку 2014 р. – спільний з Олександром Троїцьким (The Silence) сингл «Это мгновение» (перший досвід у жанрі «пост-рок»).

AndrosLand, Бінго
Виступ у "Бінго", 2015

Спільно з київською співачкою Мариною Новіковою записані пісні «Погляд», «Прості чари» і «Gothic Muse», у 2014-2015 рр. Марина взяла участь у живих виступах групи.

У квітні 2015 р. презентовано дебютний сольний відеокліп на пісню «This world is not for sale» (режисер – Марина Ляпіна). Публікація припала на вимушену перерву у концертній діяльності гурту у зв’язку зі службою Олега в армії.

У червні 2015 р. оприлюднено сингл «Київські елегії» за участі Надъю и Крістіни Дзвін, листопаді 2015 г. – сингл «Je chanterai» за участі київської скрипачки IVANA. Музика Олега Андроса стала саундтреком до комедійно-сатиричного фільму київської режисерки Marianna de Mort «Інтернет-Апокаліпсис» (2015).

3 січня 2016 р. AndrosLand вперше зіграли на Софійській площі в Києві за участі Дмитра Гончарука (віолончель) і за танцювальної підтримки колективу Таїси Гонтар «Jah Surya».

AndrosLand, rock band
AndrosLand у 2016 році. Фото Макса Симановіча

У 2016 р. вийшов наступний сингл, плід співпраці з Алексом Троїйцьким й пост-рокових експериментів – «Alsia».

У вересні 2016 р. вийшов другий повноформатний студійний альбом «Прості чари» (підсумок роботи 2012-2016 рр. на студії Івана Лузана «Soncesvit Studio»). Восени того ж року оприлюднено перше професійно записане концертне відео з двох концертів у клубі «Укроп» (автори – Марина Ляпіна і Макс Флуд).

У 2016-2018 р. Олег узяв участь як клавішник і вокаліст у експериментах творчого об’єднання Baranivka Music Lab (етнічні пісні у новому аранжуванні).

У квітні 2018 р. оприлюднений третій альбом AndrosLand «Зона призначення» (лонгплей записаний на студіях Андрія Хаврука, Ігоря Дубового та Soncesvit Studio).

Сингл під назвою «Defy their laws» вийшов у 2018 році, сингл «Игра на поражение» спільно з поетесою Семіазою – у 2020 році.

У 2020 році Олег як перкусіоніст узяв участь у київських концертах psy trance проекту "Sky Technology".

У 2021 році гурт виступив як дует (Олег і Тайрекс) на Нижньоюрківській, 31 у Києві. 

Наприкінці 2021 року Олег оголосив про створення другого музичного проекту – Re:Post із наголосом на електронному звучанні. Перші треки нового проекту він презентував 21 лютого 2022 року у Києві, в Lavra Studio, спільно з електронною музиканткою gal.kov.sky та гітаристом Павлом Тимченком.

З 24 лютого 2022 року і донині триває служба Олега у ЗСУ.

У 2023 році Олег випустив дебютний EP свого електронного проекту Re:Post "Travel to Unknown" та сингл AndrosLand "Mistress of Illusions".

Автор: Олег Андрос.

Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / Розповсюдження на тих самих умовах.