Гурт AndrosLand презентує кліп – ілюстрацію новітньої історії України

2015-04-13

Київський гурт AndrosLand презентує дебютний відеокліп на пісню «This world is not for sale» («Цей світ – не для продажу»).

Кліп було знято у 2014 році, над ним працювали Марина Ляпіна і Максим Флуд. Автор музики – Олег Андрос, слова написані київською поетесою Іриною Бабаніною. Жанр, у якому створена пісня, можна охарактеризувати як darkwave.

Розповідає Олег Андрос, засновник гурту:

«Ми вирішили вибудувати сюжетну канву кліпу на основі трьох прикметних протестних подій останнього десятиріччя. Ними стали спротив вирубці парку Горького у Харкові (2010 р.), перебудові Гостиного двору у Києві (2013 р.) і Майдан (зйомки 18-20 лютого 2015 р.). Перша подія – найгучніший за всю історію України природоохоронний протест. Майже місяць тривала ненасильницька акція харків’ян, які, сидячи на деревах та обіймаючи їх, прагнули зупинити злочинну побудову траси через «зелені легені» Харкова. Однак міліція спільно з бандитами брутально зупинили волевиявлення громади, і трасу таки побудували. У кліпі використано відеохроніку останнього, найдраматичнішого дня спротиву, записану декільком учасниками протесту.

Друга подія – епізод боротьби за збереження історичного обличчя Києва. У 2012-2013 рр. група відчайдушних киян захопила та півроку утримувала Гостиний двір – пам’ятку архітектури кінця ХІХ сторіччя, яку прагнула спотворити будівельна фірма (зробивши з нього торгівельно-офісний центр). У кліпі використано відео Марини Ляпіної, зняте 13 лютого 2013 р. під час розгону самоорганізованої «республіки», яка існувала завдяки активістам у Гостиному дворі.

І, нарешті, фіналом історії, викладеної у кліпі, є кадри з Майдану лютого 2014 р., зняті також Мариною Ляпіною. Чоловік на інвалідному візку, який протистоїть озброєним силовикам, повстанці в масках і палаючі барикади Майдану – сюрреалістичний калейдоскоп, після якого головна героїня зі щасливого майбутнього перериває хроніку минулого».

Гурт AndrosLand створено у 2011 р. київським журналістом, еко-активістом та письменником Олегом Андросом. Пісня «This world is not for sale» увійде до дебютного альбому гурту, вихід якого планується цього року. Наживо глядачі зможуть почути цю та інші пісні AndrosLand після повернення Олега із зони АТО, де він служить у лавах ЗСУ в рамках четвертої хвилі мобілізації.

У кліпі знялися, окрім Олега, учасники гурту Ліла Перегуда, Артем Власюк, Марина Новікова та Ігор Чорновол, а також, у ролі дівчинки з майбутнього, Магдалена Кантер. Автори висловлюють подяку Діані Карпенко-Кантер за надання локації для зйомок на мистецькому хуторі Обирок, що на Чернігівщині.

Теги: